Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Żywa lekcja historii.

4 kwietnia 2018 roku naszą szkołę po raz kolejny odwiedziła Grupa Artystyczna „Atena” pod egidą pana Damiana Klinkoscha.

Tym samym wychowankowie klas IV-VI mieli okazję przeżyć niezapomnianą żywą lekcję historii, związaną z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie aktywnie włączyli się w przedstawienie walk Polaków o upragnioną wolność, wcielając się kolejno w bohaterów tamtych czasów. I tak na scenie pojawili się między innymi: Dominik Piesch, Amelia Kluka, Kamil Szeląg, Paweł Michłanowicz, Kamil Kwiecień, Emilia Kubiak czy Weronika Kolber. Oczywiście młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności.
Okazuje się, że trudna droga Polaków do wydarcia ojczyzny z rąk zaborców może zostać przedstawiona w sposób przystępny i okraszony sporą dawką humoru, zaś wybór tematyki jest nieprzypadkowy i świadczy o tym, ze nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Zespoł redakcyjny