Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Nasi uczniowie na podium! Podsumowanie XVII Miedzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”.

 

Kolejna XVII  edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Mieszkam w Beskidach” organizowana z wielkim rozmachem przez GOK w Świnnej, okazała się szczęśliwa dla uczennic z naszej szkoły.


Trzeba powiedzieć, że na konkurs napływa kilka tysięcy prac z Polski, Czech  i Słowacji. Nadesłane prace plastyczne dzielone są na kategorie wiekowe i dalej na techniki, w których zostały wykonane.  W każdej z kategorii wiekowej z rozróżnienieniem na poszczególną technikę  jury  przyznaje pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia.


Oto jak wypadliśmy:
I miejsce- technika: malarstwo, kategoria wiekowa 10-12 lat – Anna Stuglik z klasy VI b
II miejsce – technika:  malarstwo, kategoria wiekowa 10-12 lat– Zuzanna Klisz z klasy VI b
Wyróżnienie – technika: wyklejanka, kategoria wiekowa 10-12 lat - Magdalena Kosałka z klasy IV d
Gratulacje dla  młodych artystek z życzeniami  dalszych kreatywnych i nieograniczonych rozwiązań  plastycznych!


Czemu takie życzenia przyszły mi do głowy?
Otóż, cały czas ucząc dzieci plastyki słyszę pytania typu:  Czy można  suchy kwiatek dołożyć?, Czy coś takiego można zrobić?, Czy można palcami namalować?  Czy można dokleić? Chciałbym coś odbić, nie wiem czy można… Zawsze odpowiadam: - Możesz wszystko! To Twoja praca, twój pomysł. Bądź kreatywny! Nieraz sama jestem zaskoczona kreatywnością dzieci i nieraz z tej świeżości korzystam. Uczymy się nawzajem.
Dziewczyny, które zostały nagrodzone w tym konkursie nie zadają mi takich pytań, bawią się plastyką … i o to chodzi moi mili!

Iwona Gawlas