Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Wystawa w auli „Kopie słynnych obrazów wykonane przez nas!”.

Na przełomie marca i kwietnia można było obejrzeć wystawę prac uczniów klas IV-VII pt. „Kopie słynnych obrazów wykonane przez nas!”. Uczniowie kopiowali słynne dzieła na lekcjach plastyki w ramach tematów dodatkowych,  inicjowanych  przez nauczyciela.

Kopie zostały wykonane w technice pasteli olejnych. Żeby skopiować obraz,  trzeba dokładnie przeanalizować dzieło, być skupionym,  analizować  dokładnie kolorystykę. Na szczęście pastele olejne mają to do siebie, że dobrze kryją i mieszają się z sobą niczym farby.

Zachęcam do obejrzenia fotografii z wystawy. Co prawda, zdjęcia nie oddają uroku rzeczywistych prac, ale powspominać wystawę warto.

Najbardziej cieszy mnie reakcja uczniów z klas  I-III, którzy podziwiali prace swoich starszych kolegów i upominali innych, by… „nie dotykać, bo to chyba jacyś artyści ze świata”.  Co najważniejsze, podziwialii  słynne dzieła,  które na pewno jakoś zapadły  im w pamięć i jak  będą analizować  je w klasach starszych, miejmy nadzieję, że będzie im łatwiej, bo będą mogli powiedzieć, że już to kiedyś widzieli.

Iwona Gawlas