Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

1 kwietnia w naszej szkole odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym (BRD)- okręgowy, czyli startowali reprezentanci najlepszych szkół powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego.

Ten etap konkursu stał na bardzo wysokim poziomie i charakteryzował go wyrównany poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczestników.
Rowerowy tor przeszkód wymagał wręcz mistrzowskiej precyzji w pokonywaniu żmijki, slalomu, tarki itp.
W miasteczku ruchu drogowego uczestnicy popisywali się znajomością właściwego odczytywania znaków drogowych na zaimprowizowanej jezdni czy skrzyżowaniach.
Na wysokim poziomie była konkurencja udzielania pierwszej pomocy.

Miło mi poinformować , że w obu kategoriach tzn. szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych (było ich łącznie 10) zwyciężyły drużyny naszej szkoły, a Ania Stuglik, Kasia Woźniak, Piotrek Kukla, Maciek Kuś, Tomek Fuchs, Bartek Kozłowski i Kacper Klęczek będą reprezentować naszą szkołę, powiat i okręg w Czeladzi na zawodach wojewódzkich, które odbędą się19 maja.

Brawo! Powodzenia!

Ewa Zeman