Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Szkolny Konkurs Poetycki

Z okazji Światowego Dnia Poezji, który obchodzony jest pierwszego dnia wiosny, w naszej szkole został ogłoszony konkurs poetycki.

Skierowany był do uczniów z kl. IV-VII i polegał na napisaniu wiersza o miłości. Śmiało można stwierdzić, że poetów wśród naszych uczniów jest niemało, ponieważ w określonym terminie do organizatorek konkursu – pani Iwony Gawlas i pani Katarzyny Wasilew – wpłynęło ponad dwadzieścia prac. Najbardziej aktywni literacko okazali się uczniowie klas czwartych. Jury oceniło prace w dwóch kategoriach: klasy IV-V oraz klasy VI-VII, biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem, poprawność stylistyczna i językowa, oryginalność utworu, walory literackie i artystyczne oraz estetyka zapisu. Z radością informujemy, że zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

- klasy IV i V:

I miejsce – Maksymilian Jonczyk z kl. IV b,

II miejsce – Magdalena Kosałka z kl. IV d,

III miejsce – Wiktoria Morawska z kl. V a,

wyróżnienia: Zuzanna Grabowska (kl. IV b), Zofia Kielar (kl. IV b), Martyna Nikiel (kl. IV b) i Przemysław Utrata (IV b);

- klasy VI i VII:

I miejsce – Marta Trawa z kl. VII b,

II miejsce – Kinga Kruszyna z kl. VI a,

III miejsce – Laura Pawlik z kl. VI a.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz przygotowane specjalnie na tę okazję tomiki poezji zawierające wszystkie prace konkursowe. Laureaci dostali także nagrody książkowe. Młodym poetom życzymy nieustającego zapału do twórczości literackiej oraz kolejnych sukcesów.

                                                                                            

                                                                                              Opracowanie: Katarzyna Wasilew