Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

         Święto Narodowe Trzeciego Maja

          Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w naszej Szkole odbył się uroczysty apel, który wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodlegości. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor, Agata Czauderna, która podkreśliła znaczenie obchodów świąt państwowych w kształtowaniu postawy młodego patrioty.

          Po odśpiewaniu całego hymnu państwowego przez społeczność szkolną, klasa 3A z oddziałów gimnazjalnych przybliżyła znaczenie i okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji. Przypominano również o innych świątecznych dniach, które przypadają w maju, 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej oraz dzień Polonii i Polaków za Granicą, zaś 26 maja obchodzimy Dzień Matki.

        Poetyckim występom towarzyszyły pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny chór pod kierunkiem Pani Renaty Kosmy. O oprawę sceniczną zadbała Pani Iwona Gawlas. Zwieńczeniem apelu było zachwycające odtańczenie poloneza przez uczniów klas drugich, którzy w strojach szlacheckich zatańczyli reprezentacyjny taniec narodowy. Przygotowywała ich Pani Agata Krupińska, a stroje użyczył Dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

         Świąteczny nastrój podkreśliły kokardy narodowe przygotowane dla wszystkich uczestników apelu, którzy cały dzień dumnie nosili je przypięte do piersi.

         Miłym akcentem na zakończenie uroczystości było wręcznie wszystkim uczniom i nauczycielom biało - czerwonych kwiatów, ręcznie wykonanych przez organizatora oraz Panią Jolantę Klisz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mazańcowicach. Organizatorem apelu była Pani Katarzyna Jakubiec-Broda.

         Oby wzniosły i radosny nastrój towarzyszył uczniom i ich rodzinom w nadchodzących dniach maja.

Katarzyna Jakubiec-Broda