Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Już od 13 lat jest organizowany w naszej szkole w Mazańcowicach sportowy turniej dla dzieci ze szkół podstawowych z klas I i II z gminy Jasienica "MAŁY OLIMPIJCZYK".

Imprezie przyświecają następujące cele: rozwijanie aktywności ruchowej, dostarczanie pozytywnych przeżyć, kształtowanie umiejętności współdziałania i życzliwości w stosunkach międzyludzkich oraz  propagowanie sportowej zasady „fair play”. W tym roku 14 maja 2015 r odbyła się już  XIII edycja Międzyszkolnego Turnieju Sportowego „MAŁY OLIMPIJCZYK”. Na turnieju pojawiły się reprezentacje z 6 szkół podstawowych naszej gminy. Zawody zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Jasienica mgr inż. Janusz Pierzyna, który co roku wspiera naszą inicjatywę.

 

WYNIKI  turnieju z dnia 14.05.2015r:

Klasy I

 • I miejsce zajęła drużyna ZSP z Mazańcowic
 • II miejsce – drużyna ZSP z Międzyrzecza
 • III miejsce – drużyna ZSP z Jasienicy
 • IV miejsce - drużyna ZSP z Iłownicy
 • V miejsce -drużyna ZSP z Grodźca
 • VI miejsce - drużyna  ZSP z Rudzicy

Klasy II

 • I miejsce zajęła drużyna  ZSP  z Międzyrzecza
 • II miejsce – drużyna ZSP z Rudzicy
 • III miejsce – drużyna ZSP z Mazańcowic
 • IV miejsce - drużyna ZSP z Iłownicy
 • V miejsce– drużyna ZSP z Jasienicy

 

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i nagrody, które wręczyła pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach mgr Agata Czauderna. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy dotarli na turniej oraz tym, którzy umożliwili organizację tej imprezy, czyli naszym sponsorom – wójtowi mgr inż. J. Pierzynie i Radzie Sołeckiej gminy Jasienica.
        

 

 

Opracowały: R. Duś  i E. Zeman