Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dnia 01.06.2015 dzieci z grupy 4-latków – wych. Katarzyna Greń pod opieką nauczycielek oraz rodziców udały się na wycieczkę przedszkolną do Parku Rozrywki w Ochabach – „Dream Park”.


Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej i doskonalenie orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci w grupie przedszkolnej.
W przeddzień wycieczki przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.
Pierwszą atrakcją jaka na Nas czekała tuż po przyjeździe to zwiedzanie Parku Miniatur z licznymi ciekawymi budowlami z całego świata. Bardzo miła pani przywitała nas i przedstawiła plan dnia. A był od początku do końca wypełniony niespodziankami.
Po drodze spotkaliśmy ruchome dinozaury – które chyba chciały nas zjeść , zwiedziliśmy Kino 6D, Oceanarium Prehistoryczne. C najważniejsze przetestowaliśmy Plac zabaw, dmuchane zamki na świeżym powietrzu oraz Park Linowy, który wymagał sporej sprawności ruchowej oraz utrzymywania równowagi. Na sam koniec na najodważniejszych czekały Dmuchańce na wodzie! Było wielu chętnych  Odpoczęliśmy pod parasolem zjadając pyszne lody i czekając na powrót do przedszkola.
Przez cały czas nikt nie miał ochoty na odpoczynek, dlatego droga powrotna przebiegła dzieciom na drzemce, licznych uśmiechach oraz długich opowieściach.

 

Łukaszewska Daria