Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Teatrzyk ekologiczno-przyrodniczy w przedszkolu.

           Kolorowe i atrakcyjne stroje, ciekawie dobrane role, zaangażowanie dzieci, pełna widownia - to niezawodny przepis na udane przedstawienie.
Teatrzyk to jedna z wielu form działalności wychowawczo-dydaktycznej przedszkola pozwalająca na aktywne poznawanie przyrody i naukę ekologii u dzieci w wieku przedszkolnym.
Mali aktorzy z grupy 5-latkow pod kierunkiem nauczycieli  wcielili się w postacie skrzatów, zwierząt leśnych, ptaków w przedstawieniu ekologiczno - przyrodniczym, pt.: „O przyrodę dbamy, bo wszyscy ją kochamy”. Celem przedstawienia było zachęcanie dzieci do dbania o przyrodę, ukazanie wpływu człowieka na środowisko i kształtowanie odpowiedzialności za stan czystości na kuli ziemskiej. Wychowankowie uczyli się też rozumienia zależności człowieka od środowiska. Na przygotowane przedstawienie zaproszeni zostali rodzice i w ten sposób świętowali w przedszkolu ”Dzień Mamy i Taty”. Miłym zakończeniem spotkania były upominki, pamiątkowe zdjęcia i wspólny słodki poczęstunek.
          Dziękujemy wszystkim rodzicom za miłą atmosferę i zaangażowanie w przygotowane dzieciom strojów, które dodały atrakcyjności przedstawieniu oraz za wsparcie i pomoc.

 


Opracowały: Dagmara Urbańska, Dorota Kupka – wychowawca grupy