Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

DZIEŃ DZIECKA W STADNINIE KONI W MAZAŃCOWICACH

             1 czerwca 2015 r dzieci z grupy 5-latków spędziły miłe chwile w stadninie koni w Mazańcowicach. Dzień Dziecka to jest szczególna okazja do organizowania dzieciom atrakcji i przyjemności.  W tym roku postanowiliśmy wspólnie z rodzicami, że dzieci spędzą ten dzień na łonie przyrody.
             Jazda na kucykach to połączenie sportu, rekreacji i przyjemności – pozwala spędzić aktywnie czas w terenie. Pogoda dopisała, od rana świeciło słońce, dlatego zaraz po śniadaniu wybraliśmy się do stadniny. Przywitała nas Pani Ania – właścicielka stadniny. Dzieci mogły zaprzyjaźnić się z kucykami podczas indywidualnej jazdy konnej. Czuliśmy się bezpiecznie, bowiem  wszystkie osoby pracujące w stadninie mają duże doświadczenie w pracy z końmi, jeżdżą konno i opiekują się nimi na co dzień, mają też doświadczenie w pracy przy hipoterapii. Każda z osób pracujących w stadninie zna zasady bezpiecznego przebywania oraz bezpiecznej asekuracji dzieci na koniach.
             Oprócz jazdy konnej dzieci miały możliwość zapoznania się z wyglądem boksów dla koni, ze sposobem czyszczenia i karmienia zwierząt. Miłym akcentem dnia były zabawy na mini placu zabaw i poczęstunek.

 


Opracowały: Dorota Kupka – wychowawca grupy
                    Dagmara Urbańska