Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Wycieczka do "DINOLANDII" w Inwałdzie.

          Dnia 12.06.2015 r. odbyła się autokarowa wycieczka do "DINOLADNII" Inwałdzie, w której uczestniczyły dzieci z grupy 5-latków ( wych. Aleksandra Maśka, Dorota Kupka). W przeddzień wycieczki dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas przejazdu autokarem i pobytu w centrum zabaw Dinolandii, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo
         Zaraz po śniadaniu, wyruszyliśmy autokarem z przed Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach do Inwałdu. Celem wycieczki było wzbogacenie  u dzieci wiedzy z zakresu środowiska przyrodniczego, rozwoju i życia dinozaurów, uczestniczenie w aktywności na placu zabaw i skorzystanie z licznych atrakcji.
         O godz. 09:20 przybyliśmy do Inwałdu gdzie z parkingu wszyscy udaliśmy się do Dinolandii. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani przewodnik, która przywitała naszą grupę i zapoznała nas z planem wycieczki. Następnie udaliśmy wraz z Panią przewodnik na 40- minutowe zwiedzanie Dinolandii. Dzieci dowiedziały się wiele szczegółów z życia Dinozaurów, pogłębiły wiedzę na temat potrzeb i właściwych warunków rozwoju i życia tych zwierząt. Następnie mogły skorzystać z atrakcji Dinolandii. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, pływające kule wodne, małpi gaj, kolejka pirat. Dużą atrakcją dla dzieci okazało sie też poszukiwanie szkieletu dinozaura na plaży.
          W czasie dwu i pół godzinnego pobytu spędzonego na zwiedzaniu i aktywnych zabawach ruchowych dzieci mogły skorzystać z poczęstunku. Pobyt dobiegł końca i około godz. 13:00 dzieci wsiadły do autokaru i udały sie w drogę powrotną do domu.
           Pozostały nam miłe wspomnienia i wiedza o dinozaurach, która mamy nadzieje, zostanie w umysłach dzieci na długo.


Opracowała: Dorota Kupka, Dagmara Urbańska