Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dzień Dziecka - Dzień Sportu w ZSP w Mazańcowicach.

Co roku 1 czerwca w ZSP w Mazańcowicach odbywa się Dzień Sportu w ramach Dnia Dziecka.
         Pogoda była piękna tego dnia, zatem zaplanowano kilka konkurencji  z wykorzystaniem wszystkich obiektów sportowych oraz auli szkolnej.
Podzieleni na grupy wiekowe sukcesywnie co godzinę zmienialiśmy obiekt sportowych rywalizacji.
Na Orliku chłopcy grali w piłkę nożną, dziewczyny w serwobieg, na hali sportowej grupa dziewczyn i chłopaków walczyła o punkty w meczu piłki ręcznej. Na auli szkolnej, konkurencje indywidualne takie jak skakanka w parach,  slalom butelką, „jazda” na deskorolce , czy wieszanie prania:) dopełniły na wesoło  walkę o najsprawniejszą klasę.  Po podliczeniu wszystkich punktów  okazało się że tytuł najsprawniejszych dziewczyn w szkole uzyskały dziewczynki z klasy 5B a najsprawniejszych chłopaków, chłopcy z klasy 4C.  Klasa 5A natomiast, zdobyła tytuł najsprawniejszej klasy w szkole.
Gratulujemy wszystkim uczniom sprawności i zdrowej rywalizacji!!!
               Ale to nie wszystko co w tym dniu było dla uczniów przygotowane. Po konkurencjach sportowych, oglądaliśmy film edukacyjny z Pascalem w roli głównej, na temat zdrowego, mądrego odżywiania .

               Następnie odbył się finał konkursu piosenki, w którym prezentowały się następujące wokalistki;
Barbara Wodniak, Laura Skupień, Karolina Kłaptocz, Patrycja Zwardoń, Wiktoria Gałajda.
I miejsce zdobyła Barbara Wodniak z 5a, II Karolina Kłaptocz z 5a, a III Julia Zwardoń z 4a. Finalistki zaśpiewają na festynie szkolnym.Gratulujemy!!!

            Ostatnią atrakcją dnia, był występ teatralny grupy kółka teatralnego pt”Uzależnienia”, który podczas przeglądu teatrzyków profilaktycznych w Rudzicy, zdobył I miejsce. Grupę przygotowała Pani Iwona Gawlas.
Gratulujemy!!!!


                                        Opracowanie: Marzena Muzyka