Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

ZABAWY I WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W PRZEDSZKOLU

 

   Lanie wosku, wróżby i magia unosząca się w powietrzu… W tym roku dnia 26.11.2014 w grupie 4-latków (wych. mgr Katarzyna Greń) odbyły się Andrzejki. Andrzejki znane są z tego, że w tym jednym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie.

   Zaczęliśmy od poznania zaklęcia. Potem było jeszcze ciekawiej. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły we wspólnych zabawach i tańcach. W naszej grupie wszystkie przedszkolaki wrzucały pieniążek z życzeniem do miski z wodą. W ten specjalny dzień wszystkim udawało się trafić, za pierwszym razem ;) Potem panie wraz z gościem – mamusią Piotrusia przygotowały i pomagały dzieciom w laniu wosku. Dzieci były bardzo cierpliwe, gdyż było to trudne i niebezpieczne zadanie. Dzieci trzymały klucz, a pani garnek z woskiem. Dobrze, że nad bezpieczeństwem czuwało tyle dorosłych osób, i powstały piękne woskowe wróżby. Swoje prace dzieci zabrały do domu i wspólnie z rodzicami zgadywali, co to za przepowiednia.

   Oprócz udanej zabawy czekał na nas słodki poczęstunek! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc. To było nasze życzenie.

Opracowała: mgr Daria Łukaszewska