Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

W środę 3.12.2014r. odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiersze mówimy- dobrze liczymy”.

Konkurs był skierowany do uczniów klas I, II i III. Występy oceniała komisja konkursowa : Pani Iwona Gawlas, ks. Krzysztof Walczak i Pani Dyrektor Renata Duś.

Dwóch reprezentantów z każdej klasy- zwycięzców eliminacji klasowych- recytowało wiersze o tematyce matematycznej. Wszyscy uczestnicy doskonale opanowali treść utworów i przygotowali piękne recytacje. Uczniowie uatrakcyjniali występy odpowiednio modulując głos, posługując się gestem i obrazując uczucia mimiką twarzy. Widownia i jury było pod dużym wrażeniem oglądanych recytacji. Pierwsze miejsce zajęła Anna Stuglik z klasy III a, prezentująca wiersz Jana Brzechwy „Dwa razy dwa”. Drugie miejsce uzyskał Szymon Adamiec z klasy II a recytując wiersz Anny Łady- Grodzickiej „Dziesięć piłek”. Trzecie miejsce jury przyznało Zuzannie Grabowskiej z klasy I b za recytację wiersza Riolo Elektry „Zabawa z cyframi”. Wszyscy uczestnicy konkursu poczuli się zwycięzcami otrzymując pamiątkowe dyplomy i gratulacje. Z niecierpliwością czekamy na następny konkurs.

 

Ewa Naglik i Aneta Hanzlik