Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Tegoroczny grudzień był bardzo ciekawy. Zaczęło się od wizyty Św. Mikołaja w przedszkolu.

Dnia 10.12.14 razem z Teatrzykiem „Skrzat” przybył do Nas długo oczekiwany gość wraz z prezentami dla grzecznych dzieci.
Po obejrzeniu przedstawienia pt. „Zimowe igraszki”. Święty odwiedził wszystkie grupy, pytając o zachowanie dzieci i wręczając piękne paczki ze słodyczami i drobnymi upominkami. W podziękowaniu dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.

Kolejnymi wydarzeniem świątecznym była Wigilia Przedszkolna i Jasełka. Spotykając się w gronie dzieci, rodziców i nauczycieli, dzieliliśmy się opłatkiem słuchaliśmy kolęd, składaliśmy sobie życzenia. Był to dla dzieci wyjątkowy czas, przypomnienie panujących tradycji i zwyczajów.

Tego samego dnia po południu czekało Nas jeszcze jedno spotkanie na auli szkolnej. Starsze grupy przedszkolne przygotowały Jasełka. Wzruszająca opowieść pozwoliła wszystkim na chwilę odpoczynku i spokoju.

Dzieci pięknie prezentowały wiersze, tańce oraz śpiewały kolędy. Uroku dodawały małym aktorom perfekcyjnie przygotowane przebrania.

Liczne brawa świadczyły o tym, że widzowie mali i dorośli byli zachwyceni przedstawieniem.

A więc nie pozostaje Nam nic innego jak przeżyć święta w rodzinnym gronie i znów czekać rok na ten magiczny czas.

Opracowała: mgr Daria Łukaszewska