Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

W dniu 4 grudnia, Nasze Przedszkole odwiedził Pan Tomasz Wójcik z Polskiego Centrum Dogoterapii, któremu towarzyszył czworonożny przyjaciel - piesek Largo.

 

Każda grupa Naszych Przedszkolaków brała udział osobno w programie: BEZPIECZNY PIES BEZPIECZNE DZIECKO. Dzieci miały okazje dowiedzieć się, w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa, a także jak zachować się gdy pies zaatakuje. Korzystając z pomocy sympatycznego pupila Largo, zobaczyły czym jest mowa ciała psa, a także dowiedziały się o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem. Miały również okazje bezpiecznie bawić się z psem oraz nauczyć się jak prawidłowo go nakarmić. Poznały również role jakie odgrywa pies w społeczeństwie.

Piesek Largo okazał się wspaniałym motywatorem do zabawy co sprawiło, że całe zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze.

Opracowała: mgr Dagmara Urbańska