Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 10.45 zebraliśmy się w pięknie udekorowanej auli szkolnej. Najpierw Pani Dyrektor Agata Czauderna powitała zebranych nauczycieli i uczniów, następnie wydała komendę, by poczet wprowadził sztandar. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 6a i członków szkolnego kółka historycznego pod kierunkiem Pani Katarzyny Dębińskiej-Zwięczak. Podczas tegorocznych obchodów mieliśmy okazję prześledzić historię Polski od utracenia niepodległości po pamiętny dzień 11 listopada. Na scenie pojawił się też chórek szkolny, który pod okiem Pani Marzeny Muzyki wykonał kilka pięknych pieśni patriotycznych.

Gdy uroczystość dobiegła końca i wyprowadzono już sztandar Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie, w którym podkreśliła wagę obchodzonego wydarzenia oraz podziękowała za zaangażowanie i trud włożony w organizację tego dnia.

Uważam, że to była bardzo udana akademia, tym bardziej, że nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu towarzyszył nam przez resztę dnia.

Opracowała: Liwia Sordyl z klasy 6a

Sprawdziła: Katarzyna Dębińska-Zwięczak