Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Zimowe zabawy w ogródku przedszkolnym -  lepienie bałwana.

„Hu, hu ha, nasza zima nie jest zła…” zabawy na śniegu, to ulubione formy aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie śniegowego bałwana to atrakcyjny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu.            

          28 stycznia 2015 roku aura zapewniła idealne warunki do lepienia śnieżnego człowieka. Odpowiedni śnieg – musi być mokry, ciężki i lepki.

Tego dnia dzieci z grupy 5-latków śmiało ruszyły do ogródka przedszkolnego, aby wspólnie bawić się na świeżym, zimowym powietrzu. Lepienie bałwana rozpoczęliśmy od przygotowania śnieżnych kul. W niedługim czasie powstała bałwankowa rodzina. Śnieg lepił się wyśmienicie,dlatego radość i uśmiech na twarzach dzieci był znakiem, że wychowankom podoba się taka forma spędzania czasu.

       Na koniec pozostało dołożyć oczy, nos z marchewki, coś na głowę. Miotła i stary szalik, dodały bałwankom wiele uroku! Pozostały czas poświęciliśmy na podziwianie śnieżnych dzieł i  uwiecznianie ich na fotografiach. Mamy nadzieję, że zimowa aura będzie łaskawa i nowi mieszkańcy przedszkolnego ogródka pozostaną tam jak najdłużej.

 

Opracowały: Wychowawca grupy - Dorota Kupka, Dagmara Urbańska