Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dnia 17 grudnia 2014 roku na lekcji wychowawczej odbyła się akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mazańcowicach.

             Pani Dyrektor Agata Czauderna serdecznie powitała, w tym szczególnym dla szkoły dniu, całe grono pedagogiczne oraz uczniów. Następnie wprowadzono sztandar szkoły i wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy. Później zaczął się teatr...

            Teatr to jednak był niecodzienny, bo aktorami byli członkowie szkolnego koła teatralnego pod nazwą „Wkręceni w sztukę”, którego pomysłodawcą jest nasza opiekunka Pani Natalia Chrobak-Lis. To właśnie dzięki Jej staraniom i wskazówkom zrealizowaliśmy ten projekt sceniczny. Jednak wracając do początku... współtwórców tej sztuki jest kilku. Scenariusz bowiem pt. „Inspiracje Panem Tadeuszem” napisała Pani Iwona Gawlas, która przygotowała również dekorację. Z kolei nad oprawą muzyczną czuwała, jak zawsze Pani Marzena Muzyka. Dzięki pomysłowości i ogromnemu poczuciu humoru Pani Iwony Gawlas, poznaliśmy wielkie dzieło Mickiewicza z innej strony. Nie tylko my fantastycznie spędzaliśmy czas na wielogodzinnych próbach, ale także wyraźnie było widać po reakcjach publiczności, że wszyscy świetnie się bawili oglądając nasze przedstawienie.

            Po obejrzeniu tej jakże wspaniałej sztuki, Pani Dyrektor podziękowała naszej opiekunce za pracę i zaangażowanie włożone w wystawienie tej sztuki, a także nam – aktorom za świetną grę.

            Po zakończeniu występu Pani Dyrektor poprosiła o wyprowadzenie sztandaru, a my udaliśmy się na lekcje, marząc o kolejnym, tak rewelacyjnym przedstawieniu.

                                                                                  Opracowała: Barbara Wodniak z kl. Va

                                                                                                                                             Sprawdziła: Natalia Chrobak-Lis