Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

19 lutego nasze przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru „Skrzat" z Krakowa pt. „Złote dukaty".

 Kolejny raz aktorzy przenieśli Nas w piękny, kolorowy świat bajek...

            Tym razem zawędrowaliśmy do pięknego królestwa, gdzie królewna, piękna Anabella, zakochała się w kucharzu Mikołaju. Niestety ojciec któlewny był przeciwny temu związkowi, ale Mikołaj nie poddawał się i postanowił zdobyć jego zaufanie, a co za tym idzie rękę Anabelii. Udał się na poszukiwanie złotych dukatów, które uczyniłyby go bogatym człowiekiem, godnym ręki królewny. Wyruszył w podróż, którą przedszkolaki oglądały z zapartym tchem, gdyż podstępna czarownica, która sama chciała zdobyć dukaty, utrudniała naszemu dzielnemu Mikołajkowi zadanie. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie. Kucharz zdobył dukaty i mógł się ożenić z księżniczką. I tym razem miłość i dobro zwyciężyły.

            Szybko jednak czas mija i musieliśmy wrócić do rzeczywistości… Ale już wyczekujemy następnego przedstawienia, które na pewno również będzie ciekawe.

                                                                                              Opracowały: mgr Magdalena Żółty

                                                                                                                   mgr Justyna Pawelczyk