Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

P ufoludkim

Nocką czarną, ciemną, głuchą

Na mój ogród spadło Ufo.

Pewnie zepsuł im się talerz,

Lub nie chcieli lecieć dalej…

 

Dnia 23.02.2015r. w grupie maluszków odbyły się kosmiczne zajęcia. Wiersz o lądowaniu ufoludków wprowadził przedszkolaków w tematykę związaną z Kosmosem – gwiazdami, planetami i odwiecznego pytania człowieka: „Czy tam ktoś jeszcze jest…?” Dzieci ubrane na zielono zrobiły inwazję w przedszkolu, udawadniając tym, że Ufoludki odwiedziły nasze przedszkole. Bawiliśmy się świetnie przy kosmicznej muzyce, tańcząc „ufoludkowe” wygibasy. Wielką atrakcją dla maluszków była ogromna rakieta. Na koniec zajęć każdy maluszek stworzył swojego Ufoludka. Prace wyszły naprawdę pięknie…

 

                                                                  Opracowały: mgr Magdalena Żółty

                                                                                     mgr Justyna Pawelczyk