Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

XIV Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Jasienica

Dnia 20 marca 2015 r. w Jasienicy odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Jasienica”o godzinie 8:00.

O godzinie 8:00 uczniowie szóstych klas : L. Sordyl, J. Żółty, J. Korczak zebrali się przed szkołą, by wraz z p. Bednarkiem pojechać na konkurs ortograficzny do Jasienicy. 40 minut później przyjechał po nas bus wraz z dziećmi z innych szkół. Niedługo po tym znaleźliśmy się w Jasienicy i weszliśmy do szkoły. Doszliśmy do sali i usiedliśmy na wyznaczonych miejscach. Około 10 minut później, zabraliśmy ze sobą jedynie długopisy i przeszliśmy piętro wyżej do sali konkursowej. Tam dyrektor szkoły oraz Wójt wygłosili krótką przemowę. Zabraliśmy się więc do pracy i w ciszy pisaliśmy dyktowany nam tekst. Gdy było po wszystkim, znów wróciliśmy do sali piętro niżej. Tam poczęstowano nas pączkami z marmoladą i soczkami w kartoniku. Śmiejąc się i rozmawiając, czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Dyrektor szkoły i Wójt podsumowali w kilku słowach to wydarzenie, po czym ogłoszono wyniki. Okazało się, że dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Jasienicy, trzecie zaś przypadło Mazańcowicom. Chwilę później, zebraliśmy swoje rzeczy, dyplomy, nagrody  i wsiedliśmy do busa, którym wróciliśmy do szkoły.

Uważam, że dzięki temu konkursowi dowiedzieliśmy się na co nas stać. Każdy był zadowolony z wyjazdu, mogliśmy porównać nasze umiejętności z rówieśnikami z naszej gminy.

Napisała: Liwia Sordyl
Sprawdziła: Iwona Gawlas