Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W MAZAŃCOWICACH.

    Przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażających życiu człowieka jest sprawą priorytetową  nauczycieli naszego przedszkola. Dlatego w ramach autorskiego programu „Bezpieczny Przedszkolak” realizowanego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie w remizie strażackiej z naszymi wspaniałymi i dzielnymi strażakami OSP Mazańcowice .W trakcie spotkania  dzieci zdobywały wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które mogą wykorzystywać w sytuacjach zagrażających życiu. Przedszkolaki zapoznały się z przeznaczeniem sprzętu strażackiego, obejrzały pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu naszych strażaków .Ogromną atrakcją była możliwość zwiedzania wozu strażackiego .Nasi wspaniali strażacy przygotowali dla wszystkich przedszkolaków słodką niespodziankę. Serdecznie dziękujemy za zdobytą wiedzę i wspaniałą przygodę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

                                                                                        Opracowała : mgr Ewa Łukawska