Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Aktywne i bezpieczne wakacje

    W związku ze zbliżającym się czasem wolnym – wakacjami – świetlica szkolna wraz z pedagogiem: Anną Hajman, wyszła naprzeciw akcji aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego.
    Uczniowie klas II i III uczestniczyli w cyklu zajęć mających na celu utrwalenie zasad bezpiecznego funkcjonowania podczas czasu wolnego. Wychowankowie zyskali wiedzę na temat, jak zachować się w górach podczas pieszych wycieczek w sytuacjach zagrożeń związanych z pogodą, np. burza, ulewny deszcz, jak sobie radzić w sytuacji zagrożeń. Zostali poinformowani również o tym, jakich zasad należy przestrzegać korzystając z kąpieli wodnych i słonecznych. W ramach wyżej wskazanych działań sporządzono gazetki szkolne między innymi: „bezpieczne wakacje na wsi”, „aktywne
i bezpieczne wakacje”. Akcję zamykał konkurs plastyczny pt.: „Jak bezpiecznie spędzić wakacje”.
Wszystkie działania zostały zainicjowane, zorganizowane i przeprowadzone przez pedagoga Annę Hajman i wychowawców świetlicy: Monikę Stelmarczyk, Aleksandrę Kowalczyk, Małgorzatę Jakubiec i Danutę Tyszecką.

Zespół redakcyjny