Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA…

    W dniu 21 czerwca 2016 r dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej  uroczyście pożegnały przedszkole.

Większość dzieci uczęszczała do przedszkola 3 lub 4-lata, pozostałe dołączyły do naszej „drużyny” w tym roku szkolnym, jednak wszyscy zżyliśmy się i trudno było nam pożegnać przedszkole. W uroczystości uczestniczyli młodsi koledzy z grupy 3,4,5 –latków oraz rodzice. Grupa 6,7-latków na pożegnanie przygotowała program artystyczny o charakterze patriotycznym. Dzieci zaśpiewały piosenki, pt.:”Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Wielcy Rodacy”, „Płynie Wisła, płynie…” oraz przygotowały teatrzyk o smoku Wawelskim. Na auli zabrzmiał również hejnał z Wieży Mariackiej.
Dzieci pożegnały przedszkole słowami piosenki:
”Żegnamy Was dziękując bardzo,
za każdy uśmiech, ciepłe słowo i przyjaźni gest.
Chodź nie zawsze było, tak jak miało być,
to teraz czy to ważne jest, no chyba nie.”
Dzieci w trakcie uczęszczania do przedszkola zostały wyposażone w potrzebną wiedzę i umiejętności i od września, że bez zbędnego stresu, rozpoczną naukę w klasie pierwszej.
Wychowankom opuszczającym nasze przedszkole życzymy sukcesów w nauce, rodzicom satysfakcji ze swoich pociech, a wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia w szkole…….

 

Opracowała: Dorota Kupka