Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH

    23 czerwca 2016 roku w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas szóstych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Agata Czauderna witając Panią Wicedyrektor Renatę Duś, Grono Pedagogiczne, przybyłych gości, obecnych rodziców oraz uczniów placówki.
    Absolwenci pożegnali się w tonie bardzo uroczystym, podziękowali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za trud wychowawczy, wspieranie w rozwoju i przekazywanie wiedzy. Następnie wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć mulimedialną prezentację przygotowaną przez mamę jednego z szóstoklasistów – Panią Monikę Fuchs, w trakcie której odbyliśmy sentymentalną podróż przez te piękne lata. Na koniec uczniowie zaśpiewali „Balladę na pożegnanie”. Nad wyrazem artystycznym tego dnia czuwały Panie wychowawczynie szóstoklasistów Pani Natalia Chrobak – Lis oraz Pani Marzena Muzyka, które ze łzami w oczach żegnały swoich wychowanków. Całość dopełniała jak zawsze kreatywna dekoracja w wykonaniu Pani Iwony Gawlas.
    Następnie Pani Dyrektor przedstawiła gości przybyłych w tym dniu do naszej szkoły. Byli to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku Białej: mł. asp. Pan Bartłomiej Kapias oraz mł. asp. Pani Ilona Michalczyk. Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpiecznych wakacji 2016”, zwrócili przy tym uwagę na bezpieczeństwo dzieci w trakcie podróży, zabaw, wypoczynku w górach i nad morzem oraz w kwestii poruszania się po drogach. Następnie wręczono Karty Rowerowe uczniom, którzy pozytywnie zdali egzamin, w obecności policjantów, Pani Dyrektor oraz Pana Krzysztofa Hyrlika, który przygotowywał uczniów do tego przedsięwzięcia.
    Kolejno poszczególni nauczyciele wręczali uczniom dyplomy, nagrody, odznaczenia lub upominki za udział w rozmaitych konkursach i za działania na rzecz szkoły:

Pani Renata Duś nagrodziła uczniów biorących udział w Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Biblijnym Jonasz, Pani Marzena Muzyka doceniła pracę uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim, Pani Bogumiła Machalica nagrodziła dzieci dbające o czystość w akwarium szkolnym, Pani Małgorzata Jakubiec podziękowała uczennicom szóstych klas za działalność w szkolnym sklepiku, Pan Bartłowmiej Krótki nagrodził swojego wychowanka za pracę na rzecz klasy i szkoły ( ogromne zaangażowanie w zbiórkę makulatury), Pan Krzysztof Hyrlik nagrodził uczestników Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej, Pani Marzena Muzyka odznaczyła finalistów Szkolnego Konkursu Badmintona, Pan Krzysztof Hytrlik i Pani Marzena Muzyka Wyróżnili Sportowca Roku, Pani Iwona Gawlas nagrodziła finalistów Szkolnego Konkursu Ortograficznego, Pani Edyta Sojka wręczyła dyplomy i upominki za Szkolny Konkurs Sudoku oraz Konkurs Matematyczny Kangur, natomiast angliści Pani Aleksandra Kowalczyk, Pani Ewelina Pietraszko i Pan Bartłomiej Krótki nagrodzili uczniów za udział w Szkolnym Konkursie Mistrza Słowek, Konkursie FOX oraz w Międzyszkolnym Konkursie Języka angielskiego organizowanym przez Gimnazjum ZCBM w Bielsku – Białej.
    
    Po raz kolejny udowodniliśmy, że wiele się dzieje w naszej szkole, dlatego zgodnie z mottem  dekoracji zgodnie stwierdzamy „Cały rok pracujemy, na wakacje zasługujemy!”

 

                                Zespół redakcyjny