Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

ZAWODY SUMO W PRZEDSZKOLU

      W czerwcu w grupie 6,7-latków odbyły się ZAWODY SUMO.

  Dzieci ochoczo zaangażowały się w te działania, a chętni mogli włożyć strój i odbyć walkę sumo. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że sumo to pojedynek polegający na wypchnięciu przeciwnika poza pole walki. Nauczyciele przedszkola starają się dostarczać dzieciom wiele atrakcji i poprzez zabawę przekazywać wiedzę i wdrażać do nabywania umiejętności, a że główną potrzebą dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa i w niej wyraża swą aktywność, to  w ten prosty sposób można łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami, uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia.  Zabawa pełni więc bardzo wiele funkcji, które dają dziecku ogromną radość, a jednocześnie są źródłem zdobywania wiedzy i umiejętności. I nie inaczej było i tym razem. Nie wszyscy zdecydowali się na założenie stroju, ale ci najbardziej odważni opowiadali o swoich przeżyciach i doznaniach. Zawody sumo okazały się oryginalną zabawą i ciekawym doswiadczeniem dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 Opracowała: Dorota Kupka