Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

KONKURS MAŁY OMNIBUS

    W piątek 25.11.2016 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wieszczętach odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Mały Omnibus. Przybyli uczniowie wybrani ze wszystkich klas trzecich z wielu szkół naszej gminy oraz z Bielska- Białej. W tym roku w konkursie wzięła udział rekordowa liczba- 46 uczniów.
    Reprezentacja naszej szkoły złożona była z sześciu uczniów klas trzecich wytypowanych przez wychowawców jako „najtęższe głowy”. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test o treści polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Zadania były bardzo trudne i dlatego jesteśmy  dumni z wyników uzyskanych przez uczniów naszej szkoły. Tomasz Kudzia z klasy 3a zdobył trzecie miejsce i nagrodę książkową, a pozostali uczestnicy: Dawid Fender, Zuzia Grabowska, Michał Ślosarczyk, Nadia Piaseczny i Mateusz Woźniak także dobrze się zaprezentowali i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
    Organizatorzy już zapowiedzieli, że w przyszłym roku szkolnym odbędzie się kolejny konkurs. Zachęcamy uczniów obecnych klas drugich: interesujcie się wszystkim, co was otacza, stawiajcie sobie i innym trudne pytania, dużo czytajcie, solidnie się uczcie, a przede wszystkim: myślcie. Powodzenia!

Zespół redakcyjny