Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Koncert muzyczny

            Dnia 12 grudnia w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Mazańcowicach odbył się koncert w wykonaniu Państwa Urszuli i Tadeusza Janiaków wraz z gościem panem Tomaszem Kineckim, który zaprezentował instrumenty perkusyjne z całego świata.

            Wysłuchaliśmy na początki Marsz „Montecarllo” z towarzyszeniem zestawu perkusyjnego, w skład którego wchodzi werbel . Instrument ten został szczegółowo opisany przez naszego gościa i zaprezentowano jego brzmienie. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy także ciekawe instrumenty w utworach takich jak: samba, rumba, cha-cha, a panowie przygrywali na tamburynie, pochodzącym z Hiszpanii, na rurze deszczowej wykonanej z bambusa pochodzącej z Meksyku oraz ciekawym bębnie oceanicznym z Ameryki Południowej, który brzmieniem przypominał szum morza. Bardzo ciekawym instrumentem okazał się Shekere oraz Quiro pochodzące z Afryki.

            Cała społeczność szkolna, na czele z Panią Dyrektor Agatą Czauderną, była zachwycona występem i nagrodziła gości gromkimi brawami.

                                                

                                             

             Zespół redakcyjny.