Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dzień Patrona

    Końcem każdego roku kalendarzowego obchodzimy Dzień Patrona, ponieważ rocznica urodzin Adama Mickiewicza przypada na 24 grudnia.

    W związku z tym 14 grudnia 2016 roku cała społeczność szkolna zgromadziła się w auli szkolnej wyczekując z niecierpliwością na widowisko...
    Jednak na samym początku Pani Dyrektor Agata Czauderna powitała wszystkich. Następnie na komendę Dyrektora wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn narodowy. Po oficjalnym wstępie na scenie pojawił się chórek szkolny, który pod batutą Pani Marzeny Muzyki zaśpiewał piosenkę traktującą o naszym patronie. Następnie grupa teatralna prowadzona przez Panią Natalię Chrobak-Lis zaprezentowała swój występ na tle pięknej dekoracji wykonanej przez Panie: Iwonę Gawlas i Darię Łukaszewską
    W tym roku na warsztat zostało wzięte jedno z najpopularniejszych utworów Mickiewicza - „Pan Tadeusz”. Nie było to jednak wierne odwzorowanie dzieła wieszcza, ale swobodna interpretacja tekstu. Scenariusz został bowiem zaczerpnięty z czasopisma „Eko-świat” (Nr5/2006), a tytuł nosił nazwę „Eko-Pan Tadeusz”. Rzeczywiście widowisko miało na celu nie tylko przybliżyć uczniom postaci, jakie występowały w utworze oraz ich rozmaite perypetie, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę zachowań proekologicznych.  
    Szczególne podziękowania należą się także rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie rekwizytów i strojów do akademii, bo to dzięki owocnej współpracy osiągnęliśmy sukces na scenie.
    Na koniec uczniowie i nauczyciele nagrodzili gromkimi brawami młodych adeptów sztuki teatralnej. Pani Dyrektor również podziękowała za przygotowanie spektaklu i zaprezentowanie go przed szkolną publicznością.

                                    Zespól redakcyjny.