Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Spotkanie to... niech wyjdzie na zdrowie!

    W dniu 8 grudnia 2016 roku na zaproszenie szkoły, odwiedziły nas panie z Poradni Dietetycznej Natur House. 

Prelekcja dietetyczek skierowana była do uczniów klas IV - VI.
    Uczniowie poszerzyli temat aktualny i wciąż  poruszany w szkole. Wykład pani dietetyczki przypomniał o tym, co powinny zawierać posiłki w ciągu dnia, ile ich powinno być, czego bezwzględnie należy unikać, co pić oraz na co uważać - kupując na przykład gotowe produkty, które tak lubimy, a które w rezultacie mogą okazać się groźnymi dla zdrowia  "pułapkami".
    Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i byli zainteresowani  omawianym tematem.  Skutek?  Odtąd,  niejeden z nich ... nie tknie już kuszącej, różowej, słodkiej babeczki, czy gazowanych napojów we wszystkich kolorach tęczy...

Pielęgniarka szkolna