Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Proszę o ciszę! Wiersz się tworzy!

    Problem walki z hałasem jest w naszej szkole nadal aktualny i dlatego  w styczniu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poetycki pt „Proszę o ciszę! Wiersz  się tworzy!” zorganizowany przez Panią Katarzynę Dębińską – Zwięczak.

    Konkurs miał na celu nie tylko uwrażliwienie uczniów na problem hałasu w naszej placówce, ale także utrwalenie umiejętności pisarskich naszych uczniów. Zgłoszone do konkursu prace miały różny charakter, od żartobliwych rymowanych wierszyków, aż po poważne wiersze apelujące do hałaśliwych uczniów. Wszystkie jednak były bardzo ciekawe, przez co jury w składzie: Pani Iwona Gawlas, Katarzyna Dębińska – Zwięczak oraz Natalia Chrobak – Lis, miało twardy orzech do zgryzienia. Po naradach wyłoniono trzy najlepsze prace: I miejsce zajęła Anna Stuglik z klasy V b, II przyznano Izabeli Kajsturze z klasy VI a, natomiast III miejsce należało do Zuzanny Klisz z klasy V b.
    W trakcie apelu szkolnego Pani Dyrektor Agata Czauderna pogratulowała uczennicom oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

wiersz

                                    Zespół redakcyjny.