Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wieszcza

            W styczniu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mazańcowicach odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wieszcza – Adama Mickiewicza,

adresowany do uczniów klas IV-VI. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Pani Natalia Chrobak-Lis, a uczestników przygotowały do recytacji Panie: Iwona Gawlas, Katarzyna Dębińska – Zwięczak oraz Natalia Chrobak – Lis.
           Przedsięwzięcie otworzyła Pani Wicedyrektor Renata Duś, dodając otuchy uczestnikom w niełatwych zmaganiach, ponieważ w tym roku na warsztat wzięto „Pana Tadeusza”. Kolejno uczniowie recytowali wylosowane wcześniej fragmenty I Księgi, a w tym czasie jury w składzie: Pani Katarzyna Dębińska – Zwięczak, Pani Tatiana Przybylska i Pani Ewelina Pietraszko, oceniało występy młodych artystów. Po wysłuchaniu wszystkich deklamacji, jury podjęło następujące decyzje: I miejsce przyznano Poli Hyjek z klasy IV b, II miejsce należało do Mai Sękowskiej z klasy V b, a na miejscu trzecim znalazła się Amelia Kukiełka z klasy VI c. Przyznano również dwa wyróżnienia: Laurze Prusak z klasy IV a oraz Annie Stuglik z klasy V b.

            W trakcie apelu szkolnego Pani Dyrektor Agata Czauderna pogratulowała uczennicom oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Uczennice, które zajęły trzy pierwsze miejsca będą wiosną reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                          Zespół redakcyjny.