Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

„List do pisarza”

    Jeszcze przed feriami zimowymi uczniowie klas czwartych zostali zaproszeni do udziału w konkursie pisarskim pt. „List do pisarza”.

Zadaniem uczestników było napisanie listu do swojego ulubionego pisarza, poprawne zaadresowanie koperty oraz zaprojektowanie znaczka pocztowego.
    Spośród wszystkich uczniów w konkursie wzięły udział tylko dwie uczennice, w związku z tym nie przyznawano żadnych miejsc, a wyróżnienia za udział w konkursie. Maria Strońska z klasy IV b napisała piękny list do Łukasza Wierzbickiego, nawiązując do jego książki pt. „Machiną przez Chiny”. Natomiast adresatem listu Natalii Morawskiej z klasy IV a był A. A. Milne autor postaci Kubusia Puchatka.
    Obie dziewczyny znakomicie poradziły sobie z tematem listu, zaadresowaniem koperty oraz zaprojektowaniem znaczka pocztowego. W trakcie apelu szkolnego Pani Dyrektor Agata Czauderna pogratulowała uczennicom oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

list1

list2

                                Zespół redakcyjny.