Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Wystawa prac uczniów inspirowana  op - artem

Uczniowie klas czwartych i piątych w ramach lekcji plastyki przy okazji realizacji tematu dotyczącego kompozycji rytmicznych - wykonali ciekawe prace plastyczne.

Po feriach  powstała z nich  mini galeria w auli szkolnej. Przez dwa tygodnie wystawione prace wzbudzały ciekawość innych  uczniów, którzy zastanawiali się jak  ich kolegom udało się wyczarować te niecodzienne kompozycje zainspirowane op- artem.

Jest to kierunek, którego zadaniem jest oddziaływanie na oko widza. To abstrakcyjne kombinacje linii dające geometryczne złudzenia optyczne.  One wywołują wrażenie głębi oraz ruchu rozwibrowaniem pola widzenia. Za okres szczytowy op-artu uznaje się lata 50. i 60. XX wieku.
Typowe dzieło w tym stylu składa się z powtarzających się, geometrycznych wzorów, przypominających często figury przesuwające się w kalejdoskopie. Op-art, z powodu swej matematycznej natury, często jest tworzony za pomocą komputera, a zadaniem artysty jest zdezorientowanie lub zaskoczenie ludzkiego oka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych szkolnych  artystów, którzy zmierzyli się z tym tematem i co najważniejsze – według oceny pani z plastyki Iwony Gawlas- bez wątpienia – dali radę!


Zespół redakcyjny