Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Cykl autorskich mini – wystaw plastycznych uczniów naszej szkoły.
Odsłona I: Marta Trawa – uczennica klasy VI b.

Prezentujemy twórczość  uczniów, którzy chcą pokazać publicznie swoje autorskie prace.  Znacie ich wszystkich na co dzień, spotykacie się z nimi na szkolnych korytarzach, są waszymi kolegami. Prawdopodobnie będziecie zaskoczeni, co zajmuje ich poza lekcjami. Poznajcie ich zatem bliżej. Czasowe prezentacje ich  prac można oglądać w auli szkolnej.

Marta Trawa – uczennica klasy VI b. Rysunki kredką i ołówkiem.

Ulubioną techniką Marty jest kredka. Za jej pomocą tworzy nieco odrealnione i baśniowe prace, które śmiało mogłyby być ilustracjami  książek dla dzieci. Zwraca uwagę wysoki poziom operowania światłocieniem.  Prace Marty to głównie szkice i rysunki niewielkich rozmiarów -  tworzone pod wpływem chwili, emocji lub czegoś, co w danym momencie ją zachwyci.

Stąd warkocz,  portrecik koleżanki z klasy lub tajemnicza postać z literatury fantasy – prezent dla  przyjaciółki,  która podziela z Martą zamiłowanie do tych samych książek.

Marta czerpie inspirację głównie z literatury fantasy. Książki o tej tematyce,  współtworzą jej świat i ... mieszają się z podręcznikami na szkolnej ławce.


Iwona Gawlas