Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Prawdziwym przyjacielem jest ten, dzieki któremu staję się lepszy".

W ramach IX Przeglądu Teatrzyków Profilaktycznych, który odbył się 5. kwietnia w Rudzicy - został  rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez ZSP z Iłownicy.

Myślą przewodnią przeglądu był cytat Jana Pawła II „Prawdziwym przyjacielem jest ten, dzięki któremu staję się lepszy”.

Wśród laureatów tego konkursu znalazły się dwie uczennice naszej szkoły, obie z klasy V b:  Anna Stuglik oraz Zuzanna Klisz.

Prace  plastyczne dziewczyn zostały docenione i wybrane przez organizatorów na wystawę, która miała miejsce podczas przeglądu.  Wyróżnione autorki zostały zaproszone na wenisaż i miały możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Temat nie był prosty, ale bardzo ważny dla młodego człowieka, bo nawiązywał do relacji, które w naszych czasach zostały zaburzone przez nieograniczony dostęp do Internetu, telewizji, telefonu i portali społecznościowych. Na ten problem zwróciło też uwagę jury, rudziccy twórcy, Florian Kohut oraz Juliusz Wątroba, ks. Józef Walusiak, który od wielu lat pomaga osobom uzależnionym, oraz Katarzyna Jeżowska-Kwaśny, psycholog z jasienickiej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zespół Redakcyjny