Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

         ŚNIADANIE DAJE MOC!

W ramach akcji „śniadanie daje moc” uczniowie klas 2c i 2d, pod kierunkiem wychowawców: mgr Izabeli Jasek i mgr Darii Łukaszewskiej, wykonali zdrowe kanapki.

Zajęcia te miały na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat zasad prawidłowego odżywiania, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

   Drugie śniadanie to posiłek bardzo istotny w żywieniu , gdyż dostarcza energii i składników odżywczych niezbędnych do pracy umysłowej i aktywności fizycznej. Dzięki niemu uzyskujemy siłę do nauki, lepszą koncentrację oraz wyższe wyniki w nauce.

   Drugoklasiści z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością włączyli się we wspólne przygotowywanie kanapek, zwracając uwagę na to, by były one przygotowane z różnorodnych produktów takich jak: nabiał, warzywa, pieczywo.

   Ostatnim etapem zajęć była degustacja przygotowanych kanapek, które swoim wyglądem i zapachem zachęcały do delektowania się posiłkiem.

 

                                                                                     Zespół redakcyjny.