Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Sukces drużyny BRD

1 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, w którym startowało 6 szkól podstawowych powiatu bielskiego.

Szkoły  reprezentowane były przez SP nr 24, SP nr 29 i SP nr 31 z Bielska-Białej, SP z Bystrej, SP Wilamowice i ZSP z Mazańcowic.
Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy jak i umiejętnością jazdy zgodnie z przepisami po miasteczku ruchu drogowego. Dużym wyzwaniem dla zawodników była jazda po rowerowym torze przeszkód.
Drużyna naszej szkoły w składzie : Anna Stuglik, Katarzyna Wożniak, Maciej Kuś i Piotr Kukla zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do zawodów okręgowych. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał siię  Maciej Kuś. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali smartfony.

22 kwietnia także w naszej szkole odbył się już Okręgowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, w którym startowało 5 szkól podstawowych
 reprezentujących powiat bielski, cieszyński, żywiecki i pszczyński. Tym razem nasza drużyna w tym samym składzie zajęła II miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się  Piotr Kukla, który bezbłędnie przejechał bardzo trudny rowerowy tor przeszkód.  Konkurencję ”Znajomość przepisów ruchu drogowego” wygrała Ania Stuglik.