Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

"Mieszkam w Beskidach"

Finał  Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w Beskidach" – nasi uczniowie na podium!

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pod hasłem "Mieszkam w Beskidach" od wielu lat cieszy się ogromną popularnośćią wśród osób, które lubią tworzyć. W tym roku na konkurs napłynęło ponad 7 tysięcy prac z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji.
W gronie laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły. Zajęły wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych z rozróżnieniem na poszczególne techniki plastyczne.
I tak:

I miejsce w kategorii 7-9 lat w technice wyklejanki zdobyła Magdalena Kosałka z klasy III d,
I miejsce w kategorii 10 – 12 lat w rysunku zdobyła Kinga Szendzielarz z klasy V a,
II miejsce w kategorii 10 – 12 lat w technice malarstwa na szkle zdobyła Karina Żółty z klasy IV a.

Wyróżnone uczennice zostały zaproszone na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się 24 kwietnia w Auli Towarzystwa Oświatowego im. Mikołaja Reja w Bielsku – Białej.  Pojechały tam pod opieką swoich Rodziców.
Jedna z matek, która była z córką na tej uroczystości, podzieliła się swoimi wrażeniami:  Dużo osób było z naszego rejonu, rozdanie przebiegało raczej sprawnie. Przemawiał Dyrektor GOK z Świnnej – Mieczysław Krzak i dziękował za liczny udział w obecnej edycji konkursu i zachęcał do kolejnej XXV edycji, która rozpocznie się już w tym roku. Gratulował wyróżnionym, bo jak sam powiedział, nie tak łatwo jest dostać się do takiego grona zwycięzców, z tak licznej grupy osób biorących udział w konkursie. Dziewczyny były zadowolone, wręczano dyplomy i nagrody książkowe.
Wszystkim zwyciężczyniom  należą się szczere gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów!

 Iwona Gawlas