Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Dnia 26 kwietnia 2017 roku w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja.

Po zebraniu się społeczności szkolnej, Pani Agata Czauderna – dyrektor szkoły powitała zgromadzonych i wydała komendę, by Poczet Sztandarowy wprowadził Sztandar szkoły, następnie zaś odśpiewaliśmy Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Wreszcie rozpoczęła się część artystyczna obchodzonego święta. Klasy VIa i Vb pod opieką swych wychowawców – pani Katarzyny Dębińskiej-Zwięczak oraz pana Bartłomieja Krótkiego zabrały nas w historyczną podróż, za sprawą której, u progu Święta Konstytucji Trzeciego Maja, uporządkowaliśmy swe patriotyczne wartości i wiadomości. Aktorskie zmagania młodych artystów uświetnił chór dyrygowany przez panią Marzenę Muzykę, który wykonał wiele znanych wszystkim patriotycznych pieśni. Całości dopełniła piękna dekoracja sporządzona przez panią Iwonę Gawlas oraz panią Darię Łukaszewską.
Ponowne wystąpienie Pani dyrektor było jednocześnie podsumowaniem i zakończeniem tegorocznego Święta Narodowego. Poczet Sztandarowy wyprowadził Sztandar, a my w podniosłych nastrojach powróciliśmy na zaplanowane tego dnia lekcje.

Zespół redakcyjny