Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Polskie ślady na świecie – konkurs historyczny

Uczniowie naszej szkoły licznie odpowiedzieli na konkurs historyczny ogłoszony przez panią Katarzynę Dębińską-Zwięczak, w trakcie którego dowodzili, że nasi rodacy na przestrzeni dziejów rozsławili Polskę nie tylko w Europie, ale także i w świecie.

W efekcie tropienia śladów tych najbardziej zasłużonych ambasadorów naszego kraju i śledzenia ich życiorysów, powstały piękne i wartościowe pod względem merytorycznym plakaty. Oczywiście szybko okazało się, że poza przedstawicielami historii, kultury, sztuki czy nauki, w naszej historycznej galerii pojawili się również ludzie sportu. W efekcie więc uczniowskich dociekań i poszukiwań powstała wystawa, która w sposób przystępny i ciekawy prezentowała sylwetki takich osobistości jak: Maria Skłodowska-Curie, Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Mikołaj Kopernik, Ernest Malinowski, Ignacy Łukasiewicz, czy Robert Lewandowski.
    Starania uczestników konkursu spotkały się z uznaniem społeczności szkolnej, która u progu wakacyjnych wyjazdów powinna pamiętać, że warto zrobić wszystko, by Polska była postrzegana w świecie jak najlepiej oraz, że niebywały upór w dążeniu do celu zwykle kończy się sukcesem.

A oto laureaci konkursu:
I miejsce – Zuzanna Klisz kl. Vb,
II miejsce – Patryk Filapek kl. Vb,
III miejsce – Maja Sękowska kl.Vb,
Wyróżnienie – Roksana Mrzygłód kl. VIa.

Zespół redakcyjny