Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Tegoroczny konkurs mitologiczny rozstrzygnięty!

W dniu 18 maja 2017 roku odbył się długo wyczekiwany szkolny konkurs mitologiczny, którego gościem honorowym była pani dyrektor Agata Czauderna, zaś skład gremium sędziowskiego stanowili: pani Iwona Gawlas, pani Natalia Chrobak-Lis oraz pan Tomasz Bednarek.

Konkurs poprowadziła natomiast pani Katarzyna Dębińska-Zwięczak.

Jak co roku uczniowie klas piątych dowiedli przede wszystkim, że przyswoili ogromną wiedzę mitologiczną. W tej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się być Mateusz Skotnicki z klasy Vb, który tym samym otrzymał tytuł Omnibusa mitologicznego. Kolejno na podium stanęli także: Anna Stuglik – II miejsce oraz Adrianna Tracz – III miejsce.

Zdobyta wiedza mitologiczna pozwoliła przygotować się do kolejnego etapu konkursu, którym była parada strojów mitologicznych. Choć jury wyłoniło sześciu laureatów tej konkurencji, to jednak z całą mocą podkreślić należy, że wszyscy uczestnicy olśniewali wielką pomysłowością, inicjatywą i wytrwałością w kreowaniu swoich mitologicznych wizerunków. Ostatecznie jednak w tej konkurencji na piedestale stanęli:

Klasa Va

I miejsce – Szymon Hubka,

II miejsce – Katarzyna Woźniak,

III miejsce – Anna Seredyńska,

Klasa Vb

I miejsce – Anna Stuglik,

II miejsce – zuzanna Klisz,

III miejsce – Paweł Wernicki,

Wreszcie wspomnieć należy o trzeciej konkurencji, czyli przekładzie mitologicznych związków frazeologicznych na język teatru. Uczniowie przedstawili w sumie cztery etiudy, ale największe uznanie jury i aplauz publiczności zdobyła odsłona klasy Va, traktująca o znanym wszystkim Narcyzie i wzdychających do niego nimfach.

Konkurs mitologiczny w naszej szkole, to od lat już magiczny czas nauki i zabawy oraz swoista wycieczka w czasie na górę Olimp - taką, jaką znamy z greckich opowieści o bogach i herosach.

Zespół redakcyjny.