Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ekologiczne przedstawienie edukacyjne

Dnia 31.05.2017 grupy świetlicowe zorganizowały dla uczniów klas młodszych ekologiczne przedstawienie edukacyjne.

Grupa młodsza wraz z opiekunkami p. Danutą Tyszecką oraz p. Małgorzata Jakubiec przygotowały z dziećmi piosenki, które nawiązywały do obecnej pory roku. Pięknie przebrane dzieci śpiewały oraz grały na instrumentach do podkładu instrumentalnego.
Grupa starsza wraz z opiekunkami p. Anną Miler i p. Darią Łukaszewską przygotowały krótką scenkę ekologiczną pt.” Kłopoty ryb”.
Celem naszego spotkania uczniów wraz z p. dyrektor Agatą Czauderną było propagowanie wartości ekologicznych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan przyrody, wody i powietrza.
    W przedstawieniu poruszony został problem zanieczyszczenia wód, które mają wpływ nie tylko na życie człowieka, ale także ryb w niej żyjących. Dzięki interwencji zmartwionych ryb, udało się wybudować oczyszczalnię, która pozwala chronić przyrodę, pomimo działalności człowieka.
    Mamy nadzieję, że uzmysłowienie uczniom problemu, pozwoli im w przyszłości wyciągać właściwe wnioski. A troska o przyrodę jest troską o nas samych i nasze spokojne życie.                                 Opracował: Zespół Redakcyjny