Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dzień Dziecka – zdrowo i sportowo

Z okazji Dnia Dziecka 01 czerwca w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Mazańcowicach, zorganizowano zajęcia propagujące zdrowy styl życia.

Pomiędzy klasami odbyły się rozgrywki sportowe. Chłopcy grali w piłkę nożną a dziewczęta w piłkę ręczną.  Swoje umiejętności mogli uzupełnić również, sprawdzając się w quizie na temat wiedzy sportowej.
Każda klasa miała również do przygotowania smaczne i zdrowe dania nie tylko z warzyw i owoców.
Ich prezentacje połączone z degustacją, oceniane były przez nauczycieli, którym przewodniczyła Pani Dyrektor Agata Czauderna. Na uznanie zasłużyły sobie wszystkie klasy ale szczególnie ciekawie i smacznie wypadły prezentacje klas 5b i 6c. Smaczne i zdrowe sałatki, koktajle i surówki, uczniowie z apetytem skonsumowali podczas przerwy.
A po przerwie czekała nas uczta duchowa, bowiem na scenie pojawiły się finalistki szkolnego konkursu piosenki. Tym razem tematem przewodnim były piosenki filmowe i bajkowe.
Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Gałajda śpiewając piosenkę  pt. „Love yourself”.  Drugie miejsce zdobyła Amelia Kluka piosenką z bajki pt. „Zwierzogród” a trzecie miejsce Adriana Tracz piosenką „O mnie się nie martw”.  


Gratulacje dla wszystkich uczestniczek.!!!!
A wszystkim Uczniom dużo uśmiechu i radości nie tylko z okazji Dnia Dziecka!!!

Marzena Muzyka