Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Podsumowanie udziału w IX Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych pod hasłem "Prawdziwym przyjacielem jest ten, dzięki któremu staję się lepszym".

Tradycyjnie już, wzięliśmy udział w Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych, który odbył się w kwietniu w Rudzicy.

Grupa teatralna przygotowała według wytycznych organizatora przedstawienie 15 minutowe na zadany temat, który wbrew pozorom nie był łatwy.  O przyjaźni napisano już niemało. Mieliśmy na uwadze, by się nie powtarzać  i nie popaść w banał.  
Nasz scenariusz napisała pani Iwona Gawlas na podstawie opowiadnia pt. "Naprawdę był innym człowiekiem" – autorstwa Mai Dziedzic ( pewnej gimnazjalistki).

Ćwiczyliśmy pod okiem pani Gawlas. Kompozycje muzyczne, które wykorzystaliśmy na potrzeby przedstawienia, pochodziły z repertuaru zespołu Akurat. Co ważne, śpiewaliśmy "na żywo". Aktorzy, biorący udział w przedstawieniu byli jednocześnie chórkiem. Gdyby nie Magdalena Homa, która była genialną główną wokalistką – nie dalibyśmy rady. Brawo Magda!

Dekoracje i stroje ogarnęła pani Aleksandra Kowalczyk, która była dobrym duchem przedstawienia. Na przegląd pojechaliśmy pod opieką obu wymienionych pań, które trzymały za nas kciuki.

Reprezentantami naszej szkoły na tej imprezie byli uczniowie z klasy V a. W rezultacie wywalczyli II miejsce. Wymieniamy zatem wszystkich, którzy reprezentowli naszą szkołę:
Bialikiewicz Martyna, Czarniecka Wiktoria, Homa Magdalena, Hubka Szymon, Kamiński Szymon, Konior Amelia,  Kowalczyk Klaudiusz, Kruszyna Kinga, Kuś Maciej, Paszek Kamil, Pawlik Laura, Seredyńska Anna, Szendzielarz Kinga, Trzebunia Justyna, Woźniak Katarzyna.

Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz stauetkę – ceramicznego anioła, kolejnego do szkolnej kolekcji.

Zespół redakcyjny