Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

„Bezpieczne wakacje”

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi różne sytuacje, które wymagają od nas pewnej wiedzy, zastosowania ważnych zasad, odpowiedzialności.

Postanowiliśmy  dobrze się  przygotować i  zaprosiliśmy do naszej szkoły  specjalnych gości. Klasy 1-3 odwiedził w dniu 21 czerwca 2017r.    pan dzielnicowy – starszy aspirant  Roman Szybiak z  Komisariatu Policji w Jasienicy, natomiast  klasy 4-6 –   miały spotkanie 22 czerwca 2017r. z panią nadkomisarz  Aleksandrą Gęgą z Wydziału Prewencji  i z panią Iloną Michalczyk –  młodszym aspirantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.  Pod hasłem „Bezpieczne wakacje”,   nie tylko przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, ale także  zgłębiliśmy wiedzę na temat różnych zagrożeń oraz sposobów zachowania się w trudnej sytuacji.  Ponadto uczniowie, którzy w minionym tygodniu zdali egzamin, otrzymali  w tym dniu  wymarzony dokument  - kartę rowerową. Mamy nadzieję, że będą korzystać ze swoich uprawnień z zachowaniem wszelkich  zasad! A wszystkim życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Pedagog szkolny