Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

    23 czerwca 2017 roku o godzinie 10.15 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w auli szkolnej.

    Na wstępie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach Pani Agata Czauderna powitała szanownych gości: księdza proboszcza Piotra Grochowieckiego, księdza wikariusza Artura Micorka, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Elżbietę Kałek, skarbniczkę Rady Rodziców Panią Małgorzatę Dyczek-Bąk, a także grono pedagogiczne, obecnych rodziców oraz uczniów. Kolejno Pani Dyrektor poprosiła Poczet Sztandarowy o wprowadzenie Sztandaru szkoły i odśpiewano hymn narodowy. Następnie odbyło się rozdanie świadectw oraz nagród książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce, nie zapomniano też o nagrodzeniu uczniów za wzorową frekwencję, a Pani Ewa Zeman rozdała nagrody za osiągnięcie w dziedzinie BRD. Pani Dyrektor oraz wychowawcy docenili także ogromną pomoc rodziców, którym wręczono symboliczne podziękowania za pracę na rzecz szkoły.
    W trakcie uroczystości głos zabrali goście. Najpierw wystąpił ksiądz proboszcz Piotr Grochowiecki, który przede wszystkim dziękował wszystkim za kolejny udany rok szkolny i życzył spokojnego wypoczynku. Natomiast Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Kałek oraz Skarbniczka Rady Rodziców Pani Małgorzata Dyczek – Bąk złożyły na ręce Pani Dyrektor bukiet kwiatów i podziękowały za sprawowanie pieczy nad placówką. Przedstawicielki Rady Rodziców gorąco również podziękowały, za wieloletnią już współpracę z Radą Rodziców, nauczycielkom Pani Katarzynie Hutyrze i Pani Bogumile Machalicy.
    Następnie uczniowie klasy VI c przygotowali krótki program artystyczny pod okiem Pani Natalii Chrobak-Lis, a następnie Samorząd Uczniowski podziękował Pani Dyrektor, nauczycielom, pani pedagog, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za kolejny udany rok szkolny. Na koniec wybrzmiały wakacyjne piosenki wykonane przez szkolny chórek pod batutą Pani Marzeny Muzyki, która tego dnia zadbała o oprawę muzyczną uroczystości. Wakacyjną atmosferę podkreśliła także kolorowa dekoracja wykonana przez Panią Iwonę Gawlas oraz Panią Darię Łukaszewską
    Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych wakacji, a wychowankowie udali się do klas ze swoimi wychowawcami.


                                    Zespół redakcyjny.