Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

"Droga do niepodległości"

Młodzież z klas ósmych i trzecich z oddziałów gimnazjalnych wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyła w wykładzie "Droga do niepodelgłości”.

Wykład w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy wygłosił Pan Jacek Kachel, historyk, dziennikarz, autor licznych publikacji i 20 książek dotyczących historii Galicji, Śląska,a w szczególności miasta Bielska- Białej. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja książki pt. "Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego" oraz wystawa o tym samym tytule, przygotowana przez Książnicę Beskidzką wraz z bibliotekami powiatu bielskiego. Prelegent ukazał historię naszych terenów z perspektywy mieszkańców regionu - pracowitych, kochających ojczyznę mieszkańców, którzy byli gotowi o nią walczyć. Zachęcał, by poznawać historię regionu poprzez romowy z losach własnej rodziny. Wieczór z historią okazał się bardzo interesujący.

Katarzyna Jakubiec-Broda