Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Relacja z uroczystości nasadzenia drzewka z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 W dniu 24.10.2018 roku w naszej szkole został zorganizowany apel szkolny, w czasie którego miała miejsce uroczystość nasadzenia drzewka klonu.Chcieliśmy w ten ekologiczny  sposób uhonorować setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naczelnym przesłaniem szkolnej uroczystości było pokazanie, że w dzisiejszych czasach być patriotą to kochać swoją ojczyznę również poprzez dbanie o jej przyrodę, czyli środowisko naturalne. Uroczystość składała się z dwóch części. Najpierw uczniowie z grup świetlicowych wykonali krótki program artystyczny, w czasie którego zaprezentowali poezję poświęconą ojczyźnie, a pierwszoklasiści zaśpiewali z radością piosenkę „Drzewa”. Następnie zaprezentowano pamiątkową tablicę i młode drzewko, a przedstawiciele uczniów zasadzili drzewko w ogrodzie przyszkolnym.

Zespół redakcyjny